76. oddíl Krhúti – Junák – český skaut, středisko 93 Praha, z.s.
Krhúti | Propagujte i svojí stránku
POČET NÁVŠTĚV
Celkem: 124020
Včera: 76
Dnes: 41
Průměr za poslední měsíc: 62.64
Průměr za poslední týden: 58
PŘIHLÁŠENÍ
Přezdívka:
Heslo:
registrace
POSLEDNÍ NÁVŠTĚVNÍCI
sutr (před 9 dny 18:51:28)
Šutr2 (před 304 dny 20:42:50)
Pepa (před 606 dny 15:32:57)
Pepa (před 615 dny 14:54:37)
Milan (před 629 dny 22:32:00)
Pepa (před 641 dny 16:14:12)
Pepa (před 729 dny 17:42:54)
Pepa (před 760 dny 16:09:01)
Hlína (před 780 dny 09:22:58)
Čonkin (před 879 dny 16:39:57)
další...
PODÍVEJTE SE TAKÉ...
zápis do kroniky

449 Dřevárna na Kunratickém hrádku

výpravový lístek

Po mnoha letech na Zvířeticích letos zkoušíme jednodenní dřevárnu v okolí kunratického Nového hrádku. Výhody jsou jasné - ušetříme čas i peníze za cestu vlakem a budeme mít k dispozici větší herní prostor. Sraz je tedy na stanici metra Chodov. My Krhúti ho máme dole u východu ze stanice, ostatní účastníci u sochy Budovatele. Je nás docela dav, odhaduji to na devadesát až sto lidí, navíc zbraně, kostýmy, prapory, doufám, že zde na celkem frekventovaném místě nezpůsobíme příliš velký rozruch.

Kouzlem nechtěného zde vzniká fotografie bitvařů stojících v řadě před reklamou s textem : ČSOB – pro bohatší život. Ale vždyť je to vlastně pravda. Strávit sobotu s oddílem na takovéhle akci nebo si dát shopping ve zdejším Centru Chodov a pak zajít s popcornem do multikina – nechci být prvoplánově ideologický a nic proti popkornu, ale přece jen je ta výprava s oddílem asi bohatší život…

Hned na Chodově pod sochou Budovatele, která ční vysoko nad našimi prapory a meči, rozdělujeme herní týmy, pak společně táhneme na místo hry. Říkám si, kolik asi husitů táhlo ke Hrádku v roce 1421, když ho vypálili a rozbořili. V bitvě u Sudoměře bylo husitů něco přes čtyřista, na Vítkově bojovalo na straně husitů dvacet šest mužů a tři ženy na opevněných srubech plus padesát střelců plus neznámý počet cepníků. Možná jsme tedy mimoděk zorganizovali rekonstrukci bitvy o Hrádek.

Nehrajeme na vlastním Hrádku, kde je málo místa a mnoho cizích návštěvníků, ale v lese pod ním stranou od hlavních cest, kam naopak během dne zavítalo jen pár lidí. Hra začíná divadlem uvádějícím do příběhu, který navazuje na předchozí ročníky. Jsem rád, že vidím známé tváře z minulých ročníků a ze Stínů smrti, je tu Ivo - Olórin, Žába, Wingy, Žákajda, Jezevec, Blizzy, Goldie a další z Hydry a Banshee‘ s, šermýřská skupina Baggar z Kobylis se Smajlíkem – Kristiánem atd.. Krhúti tvoří zhruba polovinu účastníků.

Akce je, také i díky tomu, že se odehrává v Praze, dobrou příležitostí pro návštěvy starých Krhútů a různých spřízněnců oddílu, je tu tradičně Máček s Tornádem a rodinou a jejich kamarády, Křeček (žebrák z letošní Hry po Praze) s rodinou zastupuje Stotřináctku, je tu i Pája s Martinou a naše kamarádka ze Stopařů Karolína s dvěma svými kluky. Křeček vytváří z malých dětí speciální baby skupinu, která prochází hrou a občas se zapojí do bojů.

Je krásné počasí, hodně fotím, snažím se zachytit všechny kostýmy. Zahrál jsem si i malou roli při hostině v druhé části letošního příběhu. Díky Kapslíkovi – Arienovi a ostatním organizátorům za velmi kvalitní akci.

Milan

Komentáře:

zobrazit všechny komentáře