76. oddíl Krhúti – Junák – český skaut, středisko 93 Praha, z.s.
Krhúti | Propagujte i svojí stránku
POČET NÁVŠTĚV
Celkem: 127907
Včera: 59
Dnes: 32
Průměr za poslední měsíc: 65.61
Průměr za poslední týden: 79.43
PŘIHLÁŠENÍ
Přezdívka:
Heslo:
registrace
POSLEDNÍ NÁVŠTĚVNÍCI
sutr (před 5 dny 16:36:31)
Dimo (před 7 dny 15:50:24)
sutr (před 18 dny 17:19:16)
sutr (před 68 dny 18:51:28)
Šutr2 (před 363 dny 20:42:50)
Pepa (před 665 dny 15:32:57)
Pepa (před 674 dny 14:54:37)
Milan (před 688 dny 22:32:00)
Pepa (před 700 dny 16:14:12)
Pepa (před 788 dny 17:42:54)
další...
PODÍVEJTE SE TAKÉ...
zápis do kroniky

462 Krhútské hory

výpravový lístek

Po roce opět na horách. Proti loňsku ubylo běžkařů a přibylo sjezdařů. Vyjíždíme jako vždy autobusem od klubovny. Sraz je v 19.15, nakládáme lyže a batohy , vyrážíme, je nás skoro čtyřicet, zadní pětisedačka je zarovnaná lyžemi a snowboardy, takže kapacita autobusu je využitá na maximum. Po cestě začíná pršet a prší i v Desné, což nás nenaplňuje radostí. Sněhu je všude spousta, ale do toho déšť, a to opravdu hustý. Vykládáme věci z autobusu a rychle spěcháme do chaty. Večeříme, řešíme pár organizačních záležitostí, jdeme spát. V chatě je pěkné pohodlíčko, teplo (od loňska je vyměněný kotel a tenhle topí mnohem lépe), i jinak je tu spousta změn a vylepšení, třeba nové dřevěné obklady stěn.

Ráno prší. Tkanička , Lachtan a Radek s velkým oddílem vyrážejí autobusem na sjezdovky na Paseky s tím, že čekáním se nic nespraví a po cestě se třeba vyprší. Autobus s nimi bude na sjezdovce celý den, takže si v něm mohou nechat v suchu batůžky s jídlem, věci na převlečení atd.. Pan řidič, který s námi jezdí vždycky, nás dobře zná, je velmi ochotný a ledacos s námi už zažil (třeba legendární Ohři s teplotou kolem 10 stupňů a hustým nedělním deštěm). I dnes nám vychází vstříc a v poledne v autobuse zatopí.

Já s Honzinou, Vaškem, Jéžou, Šémou a Honzou s vlčaty čekáme v suchu v chatě. Podle předpovědi na radaru , kterou bedlivě sledujeme, by se mělo po jedenácté vyčasit. Dáváme tedy hry, brzký oběd a vskutku, když kolem dvanácté vyrážíme, je po dešti. Mraky se roztrhaly, je modro a teplo – kolem osmi stupňů. Honzina s Vaškem jdou se sjezdaři na sjezdovku Černá Říčka , já, Jéža, Šéma a Honza šlapeme s běžkaři pěšky přes Nyčovy domky k Soušské přehradě, kde začínají běžkařské stopy. Tady se rozdělujeme na dva týmy. Já sám si beru dva začátečníky a volíme pohodlnou trasu podél Soušské přehrady, ostatní jdou do terénu na druhém břehu přehrady, odtud pokračují na Protrženou přehradu.

Za sebe říkám - nádherná projížďka, zhruba 10 – 12 kilometrů. Také ostatní skupiny se vrací spokojené do chaty, na Pasekách i na Říčce bylo minimum lidí, žádné fronty u vleku, sluníčko a příjemné ježdění. Vašek se věnuje vlčatům a i ta nejméně zkušená zvládají po chvíli jízdu na vleku. Večeříme – polévku a karbanátky s bramborovou kaší (žádný instant, pěkně z naloupaných brambor), vařila Lucka a Králík, který je po nemoci, jel na výpravu, aby si nezkazil stoprocentní docházku, ale na lyže nešel. Hrajeme asi hodinu společné hry, pak jde někdo spát, někdo hraje ping-pong a obíhačku, někdo poslouchá Vaška s Honzinou, jak hrají na kytary.

V neděli jdou všichni sjezdaři společně na Černou Říčku, běžkaři se vyvážejí autobusem do okolí Štěpánky, na hlavních trasách se totiž dnes běží Jizerská padesátka. Přes noc nejdřív trochu pršelo, pak sněžilo a nakonec k ránu všechno zmrzlo, takže na běžkách pády trochu bolí, ale opět jsme si výborně zajezdili na upravených trasách okolo Štěpánky. Dospělí se trochu prostřídali, Jéža s Šémou si berou vlčata na sjezdovce, Honzina naopak jde na běžky. Po poledni se všichni scházíme v chatě, balíme, uklízíme, obědváme. Nakládáme autobus a vzhůru do Prahy.

Milan

Komentáře:

zobrazit všechny komentáře