76. oddíl Krhúti – Junák – český skaut, středisko 93 Praha, z.s.
Krhúti | Propagujte i svojí stránku
POČET NÁVŠTĚV
Celkem: 126367
Včera: 65
Dnes: 32
Průměr za poslední měsíc: 63.36
Průměr za poslední týden: 56.43
PŘIHLÁŠENÍ
Přezdívka:
Heslo:
registrace
POSLEDNÍ NÁVŠTĚVNÍCI
sutr (před 45 dny 18:51:28)
Šutr2 (před 340 dny 20:42:50)
Pepa (před 642 dny 15:32:57)
Pepa (před 651 dny 14:54:37)
Milan (před 665 dny 22:32:00)
Pepa (před 677 dny 16:14:12)
Pepa (před 765 dny 17:42:54)
Pepa (před 796 dny 16:09:01)
Hlína (před 816 dny 09:22:58)
Čonkin (před 915 dny 16:39:57)
další...
PODÍVEJTE SE TAKÉ...
zápis do kroniky

466 Tajemství traperovy pánve

výpravový lístek

Krásný jarní den, odhadem devadesát účastníků akce (z toho Krhútů padesát), co více si přát. Vyrážíme tradičně autobusem od klubovny něco po osmé ráno. Po cestě musíme v Táboře naložit Ginkgo, ti jedou vlakem do Tábora a dál by se nedostali, není přípoj. V Táboře přibíráme do autobusu i Pomněnky, které jely linkou z Roztyl do Dražic a takhle jim ušetříme kousek cesty pěšky z Dražic do Meziříčí.

Na louce hned rozdělujeme místa na ohniště, týmy si nosí dřevo a kameny. Před jedenáctou oficiálně zahajujeme 27. ročník soutěže Tajemství traperovy pánve, první ročník proběhl na jaře 1989 na Klínci. Jednotlivé poroty se ujímají řízení soutěže ve svých kategoriích a dál už všechno běží jako každý rok. Poroty bodují dvakrát pořádek kolem ohnišť, u hotových jídel sledují chuť, originalitu, pracnost, vzhled jídla a stolování, nakonec hodnotí ještě úklid a zamaskování ohniště. V nejmladší kategorii vlčat a světlušek do ročníku narození 2004 včetně soutěží celkem devět týmů (Krhúti zde mají 5 týmů), v prostřední kategorii mladších skautů a skautek (ročníky 2000, 2001, 2002, 2003) soutěží celkem devět týmů (Krhúti zde mají 3 týmy), v kategorii starších skautů a skautek a roverů (ročníky 1998, 1999) soutěží celkem šest týmů (Krhúti zde mají 5 týmů). Konečně mimo soutěž vaří Tiger s rovery z Ginkga. Zvolili zajímavé zadání – uvaříme ze surovin, které nám jednotlivé týmy budou ochotny darovat či za nějakou protislužbu (třeba donesení dřeva) přenechat. Kolem čtvrt na čtyři soutěž končí, čeká nás slavnostní nástup s vyhlášením výsledků.

V nejmladší kategorii zvítězil tým Ježek + Vodník (Ginkgo) s menu ve složení šopský salát, kuřecí plátek s broskví, ovocné fondue. Druhé místo obsadil tým světlušek Kačka + Zajda + Krtek + Delfínek (Pomněnky) s menu čočková polévka, rajská omáčka s těstovinami a salát. Třetí místo patřilo Krhútům. Matěj, Kuba a Číro nabídli porotě chlebíčky s uzeným lososem, halušky se slaninou a zelím a jahodové potěšení.

V prostřední kategorii je na prvním místě opět Ginkgo. Pišišvor, Kasa a Mini pohostili porotu menu ve složení okurkový salát, cordon bleu a puding s překvapením. Druzí skončili Krhúti. Tým ve složení Eragon, Malina, Kukuřice, Hlína uvařil gulášovou polévku, kuskus, krútí svíčkovou s knedlíkem (zadělaným na místě) a jahodovou smetanu s čokoládou. Třetí byli opět Krhúti. Blecha, Tintin a Filuta předložili nudličkovou polévku, rýži s kuřecím masem, řecký salát a puding s jahodami.

V kategorii starců měli Krhúti takřka monopol, přesto neobsadili všechny stupně vítězů. První místo vybojoval tým Mabe + King-kong + Šákul za langoš, banánové fitness, palačinky, staročeský trdelník a kuřecí vývar „bombero“. Druhé místo patří Pomněnkám. Rybka, Kolíček a Lojza uvařily česnečku, špízy se zeleninou a pudinkový dort s ovocem. Třetí místo patří opět Krhútům. Šutr, Šáša a Králík vsadili na tvarohové kuličky s borůvkovým pyré, německé vaječné překvapení a minidortíky.

Výsledky jsou vyhlášeny, vítězové vyfotografováni, vařečky, diplomy, kočičí jazýčky rozděleny. Ginkgo spěchá na vlak, Pomněnky na linkový autobus, stíháme společně jen jednu krátkou masohru, na Slavíkův návrh je to hra demonstrace. Krhúti setrvávají ještě na pár her, autobus je čeká na návsi v Meziříčí.

Milan

Komentáře:

zobrazit všechny komentáře