76. oddíl Krhúti – Junák – český skaut, středisko 93 Praha, z.s.
Krhúti | Propagujte i svojí stránku
POČET NÁVŠTĚV
Celkem: 122343
Včera: 37
Dnes: 9
Průměr za poslední měsíc: 59
Průměr za poslední týden: 42.14
PŘIHLÁŠENÍ
Přezdívka:
Heslo:
registrace
POSLEDNÍ NÁVŠTĚVNÍCI
Šutr2 (před 279 dny 20:42:50)
Pepa (před 581 dny 15:32:57)
Pepa (před 590 dny 14:54:37)
Milan (před 604 dny 22:32:00)
Pepa (před 616 dny 16:14:12)
Pepa (před 704 dny 17:42:54)
Pepa (před 735 dny 16:09:01)
Hlína (před 755 dny 09:22:58)
Čonkin (před 854 dny 16:39:57)
Pepa (před 882 dny 17:44:15)
další...
PODÍVEJTE SE TAKÉ...
článek z akce

452 Jarní oddílový sněm

výpravový lístek

Povedená výprava Jarní sněm začala klasickým srazem v 18.45 na Hlavním nádraží v levé části haly u výstupu z metra. Cesta probíhala poměrně bez komplikací, tudíž jsme se v pohodě dostali na místo, kde se měl sněm odehrávat - louku v Meziříčí u Tábora. Téhož večera jsme postavili stany, případně Tarpy, to vše také pokračovalo bez problémů, a mohlo se jít spát.

Druhého dne ráno jsme se budili tak, jak každý chtěl až do doby, než Milan prošel mezi stany a zbytek lidí vzbudil. Ke snídani jedl každý, co chtěl, třeba já jsem měl tradiční buchty z albáče. Po donesení dřeva nás Tkanička svolal na prostranství před ohništěm. Všichni očekávali, že nám vysvětlí hru, taktéž dopředu očekávanou. Když Tkáňa začal vysvětlovat hru, tak jsme trochu mručeli, že je to nuda, ale jak přibývalo pravidel a omezení, rostl i náš zájem o tuto hru, takže ke konci jsme dávali pozor úplně všichni.

Rozdělení do týmů, během kterého jsem já, stejně jako Domča a Salám, zjistil, že budeme s Jacobem, přineslo různá rozrušení. Hra spočívala v chození po různých místech kolem naší louky. Na těchto místech byly různě rozstříhané fotografie ještě dalších míst. Zkušenější lidé z oddílu poznávali takováto místa, jakmile měli fotky třeba dvě. Přesněji, na místech, která byla takto označena, tedy fotkou, byly připraveny vnitřky kinder-vajíček, ve kterých byly korálky jiných barev. Tyto barvy označovaly pořadí, ve kterém tam týmy docházely. My, protože jsme i snad s pěti či šesti díly fotografie stále ještě nepoznávali bejkárnu zezadu, jsme se dvěma bílými korálky (bílá byla barva poslední) skočili také poslední.

Na této výpravě nám byly ukázány i herní peníze do letošní etapovky a následně vysvětleno i vyplácení odměn za velkou hru již těmito penězi. My jsme tedy logicky za poslední místo dostali i nejméně peněz.

Večer byl klasický sněm, na kterém se uznávaly i nějaké šípy, vyhlašovalo se bodování, docházka a tak dále. Po vyřízení těchto věcí se pořádně naložilo do ohně, zpívalo se a hrálo. Zpívali samozřejmě pouze lidi, kteří znají texty našich písní. Večerka byla ovšemže volná. A, abych nezapomněl na sobotní večeři, napíšu něco málo teď. Jéža se Šémou přivezli krásný kus prasečí šunky i s kostí. Dohromady toho bylo cca 5 kilo. Lachtan tuto šunku nakrájenou od Tkáni ještě ogriloval, takže jsme si všichni náramně pochutnali. Někteří si ještě dávali křen či hořčici.

V neděli ráno, jak bývá zvykem, jsme se vzbudili, také najedli a začínali si balit. Když už jsme měli všechny věci zabalené, tak jsme si naposledy nabrali vodu do petek a vyrazili jsme na cestu k meziříčské zastávce. Vlak normálně dorazil a my se štastně dostali domů.

Šákul

Komentáře:

zobrazit všechny komentáře