566 Krhútské hory

21.  – 23. ledna 2022
Jizerské hory

Sraz: 21. ledna 2022 v 19:15 hodin  před klubovnou vlčat (hřiště školy Schulhoffova)
Návrat: 23. ledna 2022 v 17:30 hodin  před klubovnu vlčat
S sebou: obvyklé vybavení na zimní dvoudenní výpravu a dále podle toho, v jakém družstvu budete (lyže, snowboard, běžky, nezapomeňte na sjezdovku helmu), dostatek rezervních ponožek, rezervní rukavice, malý batůžek na svačinu a pití na sobotu. Vaření: společně vaříme sobotní večeři, každý sám si zajistí studenou večeři na pátek, snídani na sobotu a na neděli, studený oběd na sobotu a studený oběd na neděli do autobusu. Nádobí je v chatě dost, ešusy, lžíce ani hrnky tudíž nepotřebujete. Ubytování: spíme ve skautské chatě, mladší na postelích, potřebují pouze spacák, třináctiletí a starší případně na zemi,vezmou si navíc karimatky, všichni potřebují do chaty přezůvky. Chata je vytápěna ústředním topením. Sjezdaři si vezmou peníze na permanentku – SOBOTA: pojedeme na Paseky, zde se rozdělíme podle schopností na družstva. Celodenní permanentka děti do 13 let 430 Kč, celodenní dospělí 600 Kč NEDĚLE RÁNO: půjdeme na Černou Říčku, polodenní permanentka děti do ročníku 2007 240 Kč, dospělí 290 Kč Pokud máte, vezměte si kapsičku (roller) na permanentku, abyste ji neztratili. 
Peníze ubytování a doprava: 600 Kč

Jedeme objednaným autobusem. V sobotu se rozdělíme podle zájmu do následujících skupin: běžkařské družstvo, sjezdařské družstvo. Autobus nás doveze až k chatě, takže není problém s dopravou lyží a snowboardů. Členové sjezdařského družstva půjdou na sjezdovku (Paseky, Černá Říčka). Běžkaři vyrazí na běžecké trasy na hřeben Jizerských hor. Večer čtení, kytara, hry v místnosti. V neděli dopoledne budeme ještě lyžovat do 13 hodin a pak vyrazíme autobusem k domovu. Autobus budeme mít k dispozici celý víkend, na sjezdovce i na běžkách se rozdělíme do více skupin podle schopností a věku.

KDO CHCE JET NA SJEZDOVKU, MUSÍ UMĚT SAMOSTATNĚ JEZDIT NA VLEKU A MUSÍ BÝT SAMOSTATNÝ PŘI OBOUVÁNÍ PŘEZKÁČŮ A LYŽÍ.

BĚŽKAŘI MUSÍ ZVLÁDAT ZÁKLADNÍ POHYB NA LYŽÍCH.  

AKTUÁLNĚ PLATNÁ COVID-19 OPATŘENÍ:

Skipas prodají pouze při splnění těchto podmínek:

Děti do 12 let: bez omezení, nemusí mít žádný certifikát

Mládež 12 – 18 let: prokázat očkování, prodělání nemoci v uplynulých 180 dnech nebo negativní PCR test (platnost 72 hodin)

Dospělí:  prokázat očkování nebo prodělání nemoci v uplynulých 180 dnech