548 Dobytí Krhútské hory

Do klubovny v Chrudimi jsme se vešli tak tak. Je to ale jen na noc z pátku na sobotu. Pak už tu zůstanou jen vlčata. Večer Králík rozdává bodování za prosinec a leden, čteme Sedmičku, domlouváme, co a jak bude zítra. V sobotu vstáváme v půl osmé.  Velký oddíl rychle balí, za dvě hodiny jim odjíždí vlak a musí ještě stihnout po družinách nakoupit na sobotní večeři. Lišáci volí míchaná vajíčka. Plato třiceti vajec  si Tranďák přidělává na batoh. Velký oddíl startuje, zůstávají jen vlčata.

Snídáme, vycházíme podél Chrudimky směr Slatiňany. Tentokrát hrajeme v proměnných týmech, každý tedy soutěží za sebe, vždycky po etapě vyplácíme podle umístění barevné hvězdičky. Při cestě do Slatiňan zastavujeme nejdřív na opuštěném fotbalovém hřišti, kde hrajeme na Krakena, pak jdeme kolem slatiňanského zámku a parkem a oborou ke Kočičímu hrádku. Tady obědváme, dobýváme Kočičí hrádek s pomocí papírových míčků, hrajeme etapu hledání pexesa.

Začínáme se vracet, ještě jedna zastávka s etapou terénní piškvorky, v Tescu na kraji Chrudimi nakupujeme potraviny na uvaření večeře. Ještě před večeří nás čeká bazén. Jsme v něm skoro sami, pustili jen pro nás ochotně tobogán, dvě hodiny uběhly jako nic. Jen v šatnách jsme zvlášť při vstupu trochu šachovali s čipy, než jsme pochopili, jak otevřít a zavřít skřínky. Vracíme se do klubovny, čteme, večeříme, jdeme spát.

Velký oddíl popojel vlakem do Krouny a šlape přes Proseč  ke srubu Pánův kopec. S překvapením narážejí na sníh, na tábořišti se srubem leží souvislá sněhová vrstva. Kluci si odkládají batohy do srubu a jdou prozkoumat místní skály. Večer sedí ve srubu u velkých kamen, po družinách vaří večeři, Tkanička hraje na kytaru, Salám čte Sedmičku. Kamna se hezky rozjela, teploměr uvnitř chaty ukazuje třicet stupňů. Matěj s Tranďákem jdou spát ven, aby si splnili šíp zimního táboření.

V neděli hrajeme s vlčaty na hřišti u klubovny, v klubovně se učíme uzly. Velký oddíl šlape zpět na vlak do Krouny. Podle plánu se pak potkáváme ve vlaku do Pardubic.