561 Kolovka

1.-3. října 2021

Strakonice

Sraz: 1. října 2021 v 18:45 hodin na parkovišti u metra Roztyly, zde nás budou očekávat dva autobusy s vleky na kola.

Návrat: 3. října 2021 v 17:00 – 17:30 hodin na parkoviště u metra Roztyly – vzhledem k očekávaným zácpám na silnicích nelze přesně odhadnout

Výprava se týká velkého oddílu i vlčat a zveme na ni i letošní nováčky vlčat. V pátek večer nás autobus y s vleky na kola dovezou do Strakonic. Ubytováni budeme ve skautském areálu Na Křemelce. Spát budeme „po skautsku“ čili na podlaze ve spacích pytlích na karimatkách. V sobotu vyrazíme na cyklotrasy do okolí Strakonic. Večer uvaříme všem společné teplé jídlo. V neděli ráno opět vyrazíme na kola, na odpoledne máme opět objednané dva autobusy  s vleky na kola, které nás dovezou zpět do Prahy. Samozřejmě se na oba dny rozdělíme podle výkonnosti do několika skupin, s nejmladšími se nemusíme nijak honit, plánujeme na každý ze dnů trasu mezi 30 – 40 kilometry po rovině po cyklostezkách mimo silnice.

S sebou: lahev na pití alespoň litr a půl, teplé oblečení, pláštěnka, kolo, helma, NÁHRADNÍ DUŠE, pumpička. 

OBLEČENÍ NA KOLO: ideální jsou kraťasy, pokud někdo pojede v teplákách nebo šusťákách, jsou třeba úzké nohavice, aby se nepřimotávaly do řetězu.

Spaní v budově v místnosti  na podlaze, čili spacák, karimatku, věci na spaní.

SOBOTNÍ VEČEŘI vaříme společně (velký oddíl pod vedením rádců po družinách, vlčatům uvaří dospělí). Ostatní jídlo si zajistí každý sám, čili páteční večeři, sobotní snídani a sobotní studený oběd a snídani a studený oběd na neděli. Suroviny na vaření nakoupíme na místě ve Strakonicích. Nezapomeňte ešus a lžíci, ať máte z čeho jíst sobotní večeři. Velký oddíl nezapomene družinové kotlíky.

Věci sbalené v batohu plus malý batůžek na kolo, kam se vejde pití, jídlo, pláštěnka, náhradní duše.

COVID opatření upřesníme podle situace, čekáme na aktuální vyjádření vedení Junáka, počítejte s nutností testů tak jako na Sraz oddílů.

Peníze: 300 Kč  (autobus na pátek a neděli, ubytování, společná sobotní večeře)

Je potřeba, aby kluci na tuto akci neměli úplně malá dětská kola, ta jsou pro tuto akci nevhodná. Také je třeba, aby kola byla v dobrém technickém stavu, nutné jsou fungující brzdy a přehazovačka a utažené všechny šrouby. Minimální požadavky na jízdní kolo:
 – velikost kol: 20″
 – jízdní kolo nesmí být vybaveno přídavnými kolečky