570 Tajemství traperovy pánve a jarní sněm

29. dubna – 1. května 2022
Krhútské teritorium Meziříčí u Tábora

Sraz: pátek 29. dubna 2022 v 19:15 hodin před klubovnou vlčat (hřiště školy Schulhoffova), autobus je objednaný na 19:30 hodin, vzhledem k problémům s parkováním potřebujeme co nejrychleji odjet, přijďte proto včas.

Návrat: neděle 1. května 2022 v 16:00 hodin ke klubovně vlčat (autobus je objednaný na 14:30 hodin do Meziříčí).

Letošní ročník Tajemství traperovy pánve je třicátý čtvrtý. V pátek večer jedeme objednaným autobusem od klubovny vlčat na Jižním Městě, v neděli se vracíme také objednaným autobusem. Jedeme společně velký oddíl i vlčata. Tajemství traperovy pánve je soutěž dvoučlenných nebo tříčlenných týmů. Kromě nás se zúčastní další spřátelené oddíly. Úkolem týmu je uvařit na vlastnoručně postaveném ohništi jídlo podle vlastního výběru. Porota hodnotí kvalitu provedení. Soutěží se v kategoriích podle věku. Potřebujete nádobí na vaření na ohni (kotlík, ešus nebo starý hrnec – pozor na plastová ucha), suroviny na uvaření vašeho jídla, sirky na rozdělání ohně, kdo má, vezme si svou polní lopatku. Kromě výše uvedeného samozřejmě obvyklé vybavení na dvoudenní výpravu. Složení týmů dohodneme na schůzkách. V sobotu večer po skončení soutěž Tajemství traperovy pánve proběhne Jarní oddílový sněm s vyhodnocením oddílové činnosti od posledního sněmu v prosinci.

Spíme pod Tarpy, nezapomeňte igelit pod sebe, kolíky (stačí hřebíky aspoň 150 mm) a dva provazy (cca dvoumetrové) na vypnutí Tarpu. Vlčata dostanou Tarpy na schůzce. 

Další vybavení: karimatka, spacák, věci na spaní (tepláky, tričko, mikina, silné ponožky), dobré boty, aspoň dvoje rezervní ponožky, pláštěnka, baterka, oddílové šerpy na sněm (kromě nováčků), oddílové tričko, šátek, oddílová mikina (reprezentujeme se před ostatními oddíly)

Jídlo: na pátek studenou večeři, v sobotu každý svoji snídani, na oběd je vaše soutěžní jídlo, sobotní večeře – velký oddíl si vaří každý sám, vlčata vaří společně, na neděli každý sám snídani a studený oběd. Vlčata nezapomenou na společné jídlo ešus a lžíci. Pitná voda je na místě (studna).

Peníze: 300 Kč