592 Kolovka

7.-8. října 2023

Tetín

Sraz: 7. října 2023 v 9:00 hodin u klubovny velkého oddílu ve Výstavní 54

Návrat: 8. října 2023 v 16:00 – 16:30 hodin ke klubovně velkého oddílu – vzhledem k očekávaným zácpám na silnicích nelze přesně odhadnout

Výprava se týká velkého oddílu i vlčat a zveme na ni i letošní nováčky velkého oddílu i vlčat. V sobotu ráno naložíme u klubovny batohy do auta, které je odveze do Tetína. Poté vyrazíme směr Tetín, jedeme tedy nalehko, jen s batůžkem, ve kterém bude lahev na pití alespoň litr a půl, jídlo na svačiny a oběd, pláštěnka, NÁHRADNÍ DUŠE na kolo, pumpička. Na kolo povinně helma. K večeru dorazíme na kolech do Tetína, kde budeme ubytovaní v místní sokolovně. Spát budeme „po skautsku“ čili na podlaze ve spacích pytlích na karimatkách. V neděli ráno opět vyrazíme na kola, na odpoledne máme objednaný autobus s vlekem na kola, který nás doveze zpět do Prahy, nejzdatnější dojedou v neděli do Prahy na kolech, batohy jim přivezeme autobusem. Samozřejmě se na oba dny rozdělíme podle výkonnosti do několika skupin, plánujeme trasy převážně po cyklostezkách mimo silnice.

OBLEČENÍ NA KOLO: ideální jsou kraťasy, pokud někdo pojede v teplákách nebo šusťákách, jsou třeba úzké nohavice, aby se nepřimotávaly do řetězu.

Spaní v budově v místnosti  na podlaze, čili spacák, karimatku, věci na spaní.

SOBOTNÍ VEČEŘI vaříme společně. Ostatní jídlo si zajistí každý sám, čili sobotní studený oběd, na neděli snídani a studený oběd. Nezapomeňte ešus a lžíci, ať máte z čeho jíst sobotní večeři.

Peníze: 600 Kč  (autobus na neděli, ubytování, společná sobotní večeře)

Je potřeba, aby kluci na tuto akci neměli úplně malá dětská kola, ta jsou pro tuto akci nevhodná. Také je třeba, aby kola byla v dobrém technickém stavu, nutné jsou fungující brzdy a přehazovačka a utažené všechny šrouby. Minimální požadavky na jízdní kolo:
 – velikost kol: 20″
 – jízdní kolo nesmí být vybaveno přídavnými kolečky