598 Dobývání Krhútské hory

23.- 25. února 2024
České středohoří

Sraz:  23. února 2024 v 19:00 hodin, Hlavní nádraží v levé části haly u výstupu z metra
Návrat: 25. února 2024 v 15:12 hodin na Hlavní nádraží

Z pátku na sobotu přespí velký oddíl  i vlčata společně ve skautské klubovně v Ústí nad Labem. V sobotu ráno vyrazí velký oddíl na další cestu. Doputuje pěšky na vrchol Milešovky, kde přespí ze soboty na neděli. Mladší budou spát v chatě, starší a drsnější ve Veberově nouzovně. Vlčata zůstanou v Ústí, podívají se do okolních kopců. Všichni se pak sejdeme v neděli ve vlaku.

VYBAVENÍ VELKÝ ODDÍL: spacák, karimatku, věci na spaní, přezůvky do klubovny i do chaty, teplé oblečení, kvalitní boty (v sobotu půjdeme cca 15 km a v neděli cca 15 km), dostatek náhradních ponožek, funkční baterku, čepici, rukavice, ešus/misku + lžíci, 1,5 litrů lahev s vodou na pití. Kdo chce přespat ve Veberově nouzovně, vezme si teplý spacák a teplé oblečení na spaní.

VYBAVENÍ VLČATA: spacák, karimatku, tričko a tepláky na spaní, přezůvky do klubovny. Na ven teplé oblečení, kvalitní boty, alespoň troje teplé náhradní ponožky. Na sobotu malý batůžek, do kterého si dáte svačinu a pití (lahev aspoň 1,5 litru), budeme celý den venku. Na hry tužku a papír.

VLČATA BAZÉN: s vlčaty půjdeme v sobotu večer do krytého bazénu, vezmou si plavky, mýdlo, ručník, igelitku na mokré plavky

VAŘENÍ VELKÝ ODDÍL: na páteční večer svoji studenou večeři, na sobotu ráno svoji snídani a studený oběd, večeři vaříme po družinách, na neděli snídani a studený oběd do vlaku. Vezměte si družinové kotlíky a do družiny nafasujete oddílový PB vařič a kartuši. Jídlo na sobotní večeři nakoupíme až v sobotu ráno v Ústí.

VAŘENÍ VLČATA: vlčata budou společně vařit sobotní teplou večeři, suroviny nakoupíme společně. Vezmou si tedy svoje jídlo na páteční večeři, sobotní snídani a studený oběd, nedělní snídani a nedělní studený oběd. Ešus a lžíci vlastní. 

Peníze velký oddíl: 600 Kč (doprava, ubytování, společná sobotní večeře)

Peníze vlčata: 720 Kč (doprava, ubytování, společná sobotní večeře, bazén)