390 Jednodenní výprava vlčat


Tato výprava byla samostatnou výpravou vlčat. Jeli jsme na Brdy. Řady Pavouků posílil Honza, Ajax a také Orel, který nemohl na celý víkend s velkým oddílem. Vystoupili jsme v Řevnicích a odtud pokračovali vzhůru do kopců. Celou výpravou prolínala velká hra dvojic na motivy dobrodružství Ferdy Mravence. V různých hrách a soutěžích dvojice během celé výpravy vydělávaly Feura.

První soutěží bylo nafukování balónku, ze kterého po prasknutí vyletěly papírky se zprávou že ?Láďa troubí ve vodě jako slon?, pak jsme běželi krosový závod dvojic přes trubky a most, pak závod přes údolí. Celé dopoledne jsme stoupali do kopce a těšili se, že odpoledne se budeme vracet zase z kopce. Cestou jsme narazili na studánku a ochutnali její vodu, o kousek dál jsme objevili i jezírko, které ?ochutnal? na vlastní nohy Judy. Na jedné z křižovatek jsme zahráli vytlačování z kruhu. Poledne jsme strávili ve starém opuštěném lomu. Nejdříve jsme soutěžili ve stavbě kamenných věží, pak jsme rozdělávali oheň na kameni pomocí pěti sirek, šplhali jsme na úzký strom a přelézali vsedě padlý strom. Ještě jsme si kousek od lomu zahráli bitvu s papírovými míčky a pak už jsme se museli začít vracet na vlak.

Při cestě nazpět někteří z nás šli hlubokou Roklinkou, kterou protékal potok. Poslední hra byla štafeta v přinášení čísel. Na nádraží jsme vyhlásili výsledky a vyrazili vlakem k domovu.

Napsat komentář