406 Jarní oddílový sněm


Jarní sněm vyšel letos termínem na čarodějnice, takže nás moc nepřekvapilo, když nás na tábořišti nějaké navštívily. Nebudu ale předbíhat v ději. Vyjížděli jsme tradičně v pátek z Hlavního nádraží, tentokrát pouze velký oddíl (vlčata mají svoji výpravu), dvacet sedm lidí. Cesta probíhala v klidu, vlak poloprázdný, takže jsem mohl pohodlně oběhnout kupé a vybrat peníze za výpravu a na vodu. V táboře čekáme na přípoj. Sedíme v nádražní hale a dolaďujeme složení národů na Stín smrti. Ondra nahlas uvažuje, zda by nepřešel od Nemrtvých k jinému národu. Nenápadná dívka, která nás do té doby mlčky pozorovala, se nečekaně vloží do hovoru: ?Jen hraj za Nemrtváky, ať je nás dost?? Svět je malý?

Šlapeme od vlaku potmě na tábořiště, stavíme stany nebo plachty, jdeme spát. Ráno nás budí zpěv čarodějnic. Krátké vysvětlení, co se bude dít a výběh pro hadí jed, jedovatou bobuli, kterou je třeba nést v puse a neupustit. Po návratu jsme překvapeni. Věci v tábořišti jsou rozházené a na jednom stanu nalézáme vzkaz: ?Vůbec se mi nelíbí, že tady vegetíte v mém revíru, tak jsem vám tu pro začátek udělala malou revizi ve věcech. Nechci vás strašit, ale jestli máte rádi svůj život, zabalte se a odplujte. Patřím mezi pět nejnebezpečnějších čarodějnic na světě a tady je teď moje panství. Potřebuju tu klid. Když ho nemám, svádí mě to k různým kouzelnickým experimentům, které by nemusely pro moje náhodné hosty dopadnout úplně nejlíp. V lepším případě by mohli skončit jako ropuchy u potoka. Berte to jako varování, další noc tady byste už nemuseli přežít. Hildebranta z Bahníkova.?

Tři čarodějnice, které nás ráno poslaly pro hadí jed (nebudeme si zastírat, že vypadaly trochu jako Drobek, Jéža a Šéma), se radí, co podniknout dál. Hildebranta je mlsná, takže pro ni uvaříme nějakou specialitku, která ji pořádně pročistí žaludek, takže se někde zhroutí v křečích a nám dá pokoj.

Povaříme žabí hlen, dračí vejce, babské ucho, babí chlupy, jedovaté bahno a budeme mít príma večeři. Kam se hrabe McDonald! Bude to fajnovka za pár kaček, Happy Meal, střední nápoj zdarma a jako bonus už zmíněné žaludeční křeče.

Jen si to vaření vyzkoušejte! Sotva za vámi nadobro zaklapnou dveře střední školy, začnete přemýšlet o tom, co dál a třeba dáte na radu kamarádů, kteří pracují v restauraci McDonalds. Najdete tam super partu mladých lidí, v níž si všichni tykají, a možnost rychlého postupu až do manažerských pozic, prostě tak trochu jako u nás v oddíle. Poté, co absolvujete velice přátelský náborový pohovor, půjde všechno jako na drátkách. Hned se vás ujme milá administrativní pracovnice Hildebranta, vysvětlí vám, nač si dávat pozor a nakonec vás seznámí s Honzinou, která je v pozici crew trenéra. No, a ta už se od vás nehne ani na krok?

Než začneme vařit, musíme ovšem všechny uvedené speciální suroviny získat. Žabí hlen nebo pšouk představovaly nafouknuté balónky, které měl jeden z členů týmu propíchnout pomocí ostrého klacku. Měl však zavázané oči a ostatní členové týmu ho navigovali. Štafeta s dračími vejci se skládala z několika částí, začínalo se polehoučku s tenisáky, pak se přešlo na skutečná vejce. Kupodivu jich celkem dost přežilo, takže jsme si je uvařili natvrdo. Došlo i na výrobu a pálení čarodějnic. Nadělali jsme také slušnou zásobu dřeva s předstihem na zimní sněm. Je příjemně teplo, takže po obědě staví někteří nadšenci na potoce přehrady. Lachtan, Rony, Veverka a Křeček připravují na večer sněmovní oheň a fakuli na jeho zapálení a staví nové užitkové ohniště.

Večer dostávají týmy suroviny a vaří své Happy Mealy pro Hildebrantu. Vše smícháváme nakonec do jednoho kotlíku a má to přesně ideální konzistenci, barvu, teplotu a patrně i chuť, kterou se ovšem nikdo neodvažuje testovat. Hildebranta se nachytala a lahůdku z kotlíku slupla.

Umístění týmů ve hře:
1. místo: Ondrův tým
2. místo: King-kongův tým
3. místo: Jacobův tým

Na sněmu vyhodnocuji bodování družin od ledna, povídáme o akcích, které nás teď v oddíle čekají, čtu první kapitolu knížky Stezka odvahy. Asi v deset jdeme spát.

V neděli ráno balíme, hrajeme ještě pár her a vyrážíme na vlak. Díky Šémovi, Drábkovi a Jéžovi za vzorně připravenou akci. Poděkováni za účast patří také Lady.

Napsat komentář