405 Tajemství traperovy pánve


V tradičním termínu tradičně s panem řidičem Vaňkem vyjíždíme na Traperku. Pan řidič už si nás dobře pamatuje, jeho první otázka po pozdravu zní: ?Kde je Sirka?? Vysvětluji, že Sirka tu dnes není, protože je v Americe. Je nás 49 včetně návštěvy Štaflíka, Ondřeje a Káči. Krásné ráno slibuje dobré počasí, což je na Traperce základ. Přece jenom vařit za prudkého deště není nic moc. Čas v autobuse využívám k vyhodnocení bodování, rozdání diplomů, vybíráme peníze a řešíme různé další organizační věci. Pan řidič mi na to ochotně zapíná mikrofon. Silnice na Tábor je prázdná, v Meziříčí jsme ve velmi slušném čase za hodinu a dvacet minut. Na návsi u ?Mexika? vystupujeme, dolaďujeme rozdělení týmů do kategorií a vyrážíme na louku. Týmy si hned zabírají přidělená místa, začínají nosit dřevo a kamení a vykopávají ohniště. Tým ve složení Ondřej, Bejk a Rony rozjíždí akci montáž pumpy. Asi po hodině spískáváme slavnostní nástup k zahájení soutěže. Postupně zaplanuly ohně a týmy začínají s vařením. Jídla vypadají velmi dobře, vidím lečo, palačinky, dort s číslem 76, lívance, boršč, špízy, steaky, hranolky, rybu, tortily, saláty, čokoládu, šlehačku i klasický buřtguláš, všude slušná úroveň. Poroty se dávají do práce. Týmy postupně dovařují, uklízejí ohniště, balí a zapojují se do her. Hrajeme přetahování, vytlačování z kruhu, dveře alias frmol v restauraci, vyvolávání čísel, ragby s PET lahví neboli lasu, turborybičky, honičku v řadách, molekuly. Je příjemně slunečný den, za což jsem vděčen, viz výše. Některé z uplynulých dvaadvaceti ročníků propršely a málo platné, nebylo to ono. Poroty dokončily svou práci, můžeme vyhlašovat.

Kategorie nejmladších vlčat:
1. místo: Králík, Jonáš, Kukuřice 32 bodů
2. místo: Bizon, Vojta, Káča 29 bodů
3. místo: Rytíř, Meč, Luk 22 bodů
4. místo: Rex, Honza 20 bodů

Kategorie střední (ročník 2000):
1. místo: Atomák, Skutum, Šimon 31 bodů
2. místo: Rys, Spacák 30 bodů
3. místo: Milan, Eragon 22 bodů
4. místo: Šáša, Šutr 21 bodů
5. místo: Ještěrka, Robert 2 body

Kategorie nejstarší (ročník 1999 a vyšší)
1. místo: Jacob, Orel, Karatista 33 bodů
2. – 3. místo: Biggles, Křupka, Hanuman 31 bodů
2. – 3. místo: Mabe, King-kong, Ondra 31 bodů
4. místo: Vojta, Jakub 25 bodů
5. místo: Ferda, Denis 24 bodů
6. místo: Máťa, Matěj, Judy 22 bodů

Celkem bylo možné získat 38 bodů, z toho za pořádek kolem ohniště dvakrát 0 ? 4 body, za stolování 0 ? 5 bodů, za originalitu 0 ? 5 bodů, za chuť 0 ? 5 bodů, za pracnost 0 ? 5 bodů, za vzhled jídla 0 ? 5 bodů, za úklid ohniště 0 ? 5 bodů.

Blíží se sedmnáctá hodina, nejvyšší čas vyrazit zpět k autobusu. Nasedáme, vyjíždíme na zpáteční cestu. U klubovny jsme na čas, nástup, rozchod, jen pár lidí si ještě vyzvedává zaplacená oddílová trička.

Napsat komentář