417 Hra po Praze


Na Hru po Praze jsme se rozdělili. Pro velký oddíl hru připravil Medvěd s Drobkem, pro vlčata Honzina. Velký oddíl má sraz na Hradčanské v 8.30, sepisujeme týmy včetně záchranných telefonních čísel, pak vyrážíme tramvají 25 na Malovanku. Tady Drobek a Medvěd hru odstartovávají. Jako hlavní detektivové policejního protikorupčního týmu vyhlašují konkurz na další členy tohoto týmu. Dnešní pátrání má být první zkouškou adeptů. Pokud budou dostatečně rychlí, mohou možná i dopadnout jednu významnou osobu namočenou v řadě skandálů posledních let, jistého P.V. .
Úvodní šifra odkazuje týmy k místu, kde najdou obálku s úkoly. Je to zanedbaný park v ulici Nad Tejnkou. Obálky zpovzdálí monitoruje Honza. Některé týmy mají poměrně velké potíže s nalezením ulice, někdo zase přiběhne správně, ale zapomene si kromě úkolů vyzvednout ještě záchrannou obálku, takže se musí vracet. Rozptyl mezi prvním a posledním týmem je kolem půl hodiny, obálek je do rezervy, takže můžeme poslední tým trošku pohoupat. ?Kolikátí jsme?? ?No, heleď, týmů je sedm, odpočítej si, kolik tady zbývá obálek a uvidíš. To snad není tak těžký!?
Týmy vyrážejí plnit úkoly do území ohraničeného ulicemi Bělohorská, Diskařská, Atletická, Spiritka a Podbělohorská. Úkolů je třicet jedna. Asi nejvíce si týmy zapamatovaly úkol č. 28: Spočítejte schody na Kutnauerově náměstí vedoucí do ulice Vodňanského, každý z týmu pak musí tyto schody pětkrát seběhnout a vyběhnout. Úkol č. 26 přikazuje: Každý z týmu se musí sklouznout na klouzačce na dětském hřišti v Šultysově ulici. Ostatní úkoly jsou čistě zjišťovací: např. co je zvláštního na domě Šlikova 307/51 (nemá střechu), kdo bydlí v domě Dvořeckého 1181/1a, jaké číslo má dům v Šultysově ulici, který se jmenuje Mařenka, no a tak všelijak podobně, jak by řekl Rychlonožka ze slavných Rychlých šípů. Jde samozřejmě o to splnit úkoly co nejrychleji, bezpečnostní příkaz zní: ?Ve 14.00 hodin rozlepit záchrannou obálku.? Někdo stačil ztratit plán Prahy i papír s už splněnými úkoly, orientace některých týmů občas pokulhává i přes porady s domorodci (?No ale to máte chlapci moc daleko, tam pěšky nedojdete??).
Ondrův a Mabeho tým dokázal dorazit v limitu ke Křečkovi do ulice Řečického a ohlásit mu splnění všech úkolů, ostatní týmy rozlepují záchrannou obálku a zde nacházejí instrukci: ?Dostavte se na Ladronku.? Po čtrnácté hodině se tam scházíme. K našemu překvapení zde leží sníh a dokonce několik běžkařů chrtí nebo laxně šoupe nohama ve vyjeté stopě. Dole na Pohořelci není po sněhu ani památky.
Śákulův tým se ozývá z terénu, že nemůže Ladronku najít, ač se ve skutečnosti nachází nedaleko od ní. Sbíráme je proto po cestě, sjíždíme dvě stanice tramvají a Bigglesův a Kloboukův tým přibíráme na druhém pólu herního území u hotelu Pyramida.
Před třetí hodinou se scházíme s vlčaty na hřišti ? ve vojenďáku? pod hradbami na Hládkově. Vlčata hrají na opičáka u stromu, opičáky představují Křeček a Honza. Kontrolujeme odpovědi týmů a vyhlašujeme pořadí hry velkého oddílu. Drobek zařazuje hru s transportem míčů na pak se k velkému oddílu připojují i vlčata a hrajeme s Drobkem pro zahřátí pohybovku na píchlé pneumatiky.
Jak se měla po celý den vlčata? Po srazu na Malostranské v 9.30 hodin se vydala pod vedením Honziny, Nány a Tkaničky na Pražský hrad. Pět týmů vlčat tady soupeřilo ve zjišťovačce podobné, jakou hrál velký oddíl. Vlčata na rozdíl od oddílu dostávají vždy jen malou sadu úkolů , vybíhají je splnit a pak se vracejí k Honzině pro další sadu. První sada se týká Zámeckých schodů, následují První nádvoří, Druhé nádvoří, Třetí nádvoří, zahrada Na baště, průchody, Náměstí sv. Jiří, Jiřská a Zlatá ulička. Otázka pro vlčata: Pamatujete si ještě, kolik je schodů na Zámeckých schodech? Je jich přesně sto, zatímco mezi Jiřskou a Zlatou uličkou je schodů jen třicet dva.
Vlčata pokračují pěšky přes Nový svět do již jmenovaného ?vojenďáku?. Než začala hrát hry, uspořádala zde ještě fotografování na téma ?piknik na dece?.
Dohráli jsme, společný nástup velkého oddílu i vlčat, pár informací k příštímu týdnu, pokřiky. Nastupujeme na Hládkově do pětadvacítky a jedeme na Hradčanskou. Ve vestibulu stanice dáváme ještě jednou nástup, abychom se spočítali a pořádně si ještě jednou zařvali oddílový pokřik. Je to jedinečná příležitost, pod nízkým stropem se to bude hezky odrážet a navíc se k nám zrovna hrne skupinka Japonců v kimonech a špičatých kloboucích, tak ať taky zažijou v Praze nějaký pořádný šok.
Pořadí ve hře vlčat:
1. místo NEVIM: Jonáš, Šídlo, Vojta
2. místo UHLIČI: Ovce, Meč, Žralok
3. místo PSÍ HLÍNA: Filuta, Honza H.
4. místo ALBATROSOVY LOKOMOTIVY: Albatros, Bambulka, Honza
5. místo BLECHY: Blecha, Tintin
Pořadí ve hře velkého oddílu (velkým písmem jsou vyznačeni šéfové týmů):
1. místo: ONDRA, Pepa, Milan
2. místo: MABE, Karatista, Šutr,
3. místo: JACOB, Masařka, Morče, Matyáš
4. místo: MRKEV, Spacák, Šáša, Eragon
5.- 6. místo: ŠÁKUL, Máťa, Fous
KLOBOUK, Králík, Rytíř, Samotář
7. místo: BIGGLES, Dominik, Hanuman

Napsat komentář