463 Hra po Praze velkého oddílu a vlčat


Hra po Praze probíhala už tradičně zvlášť pro velký oddíl a zvlášť pro vlčata. Velký oddíl měl letos na starost Radek a hru pojal velkolepě. Družiny používaly veřejnou dopravu a operovaly po celé Praze – jen pár lokalit pro dokreslení: Řásnovka, metro Vysočanská, Skalka, Karlovo náměstí, ulice Politických vězňů, Haštalská, I.P. Pavlova, Karlova, Senovážné náměstí, Kozí, Husova, Dlážděná. Ráno na srazu před klubovnou dostala každá družina stejnou knihu, tabulku pro hlavní šifru a sadu otázek a malých šifer s názvy ulic a jejich čísly popisnými . Během dne pak družiny hledaly ulice z tabulky a doplňovaly k číslům popisným čísla orientační. Dále hledaly odpovědi na zbývající otázky, odpovědí bylo vždy nějaké číslo. Tato čísla zbývalo doplnit do hlavní šifry, která se luštila pomocí knihy, a to způsobem číslo stránky/ řádek / znak na řádku. Konečný text zněl: ?Tunel, levý břeh Rokytky, mezi ul. Hrdlořezská a Pod Smetánkou?. Nakonec družina vypátrala tunel, vešla do něj a po 200 metrech našla truhlu s pokladem. Pořadí: vítězi se stali Netopýři, druhé místo Káňata, třetí Lišáci.
Speciální požadavek ve hře zněl ? vzít s sebou na celý den družinovou vlajku, Netopýři, kteří zatím družinovou vlajku nemají, nesli místo ní oddílovou. Zážitky jednotlivých družin částečně dokumentují fotografie, které během akce pořídily. Potěšila mne slušná docházka na akci 87 procent.
Vlčata měla sraz na Malostranské. Pěšky přes Tržiště jsme došli k Petřínské rozhledně, po cestě jsme zahráli několik soutěží mezi šestkami (skládání slov, běh do schodů). Vystoupali jsme nahoru na rozhlednu a na trávníku u Hladové zdi zahráli opět několik her. Vlastní velká hra se odehrávala na Novém Světě. Šestky dostaly celkem šedesát úkolů, které měly vypátrat. Pátralo se ve dvojicích nebo trojicích, každá ze šestek vstoupila do herního území z jiné strany. Pokud se setkaly dvě nepřátelské skupiny, házely v souboji kostkou a vítězové získali jeden nepřátelský život . Za každou správně zjištěnou otázku se šestce započítal jeden bod, jeden bod získala za tři nepřátelské životy. Pořadí ve hře bylo velmi vyrovnané: vítězná Modrá šestka získala 47 bodů, Zelená šestka 44 body.

Napsat komentář