479 Sportovní výprava velkého oddílu a vlčat


Na jednodenní výpravě měla vlčata a velký oddíl program úplně oddělený. Velký oddíl začínal ráno u své klubovny. Velmi teplé, dá se říct jarní počasí, přišlo vhod. Krátce po nástupu odstartoval totiž oddílový biatlon v lesoparku. Na zhruba čtyřkilometrové trase bylo úkolem závodníků jednak najít slepé kontroly, na nichž museli opsat identifikační kód, jednak na dvou místech střílet ze vzduchovky na terč. Kdo nenastřílel, musel odběhnout trestné kolečko. Kdo čekal na start nebo už doběhl, pracoval na údržbě klubovny. Vyčistili jsme okapy, načerpali vodu ze studny, propláchli záchod, opravili uražený roh v jedné z místností.
Po odběhání biatlonu se velký oddíl přesunul do tělocvičny, kde ho tentokrát nečekaly míčové hry, ale přeskoky, kotrmelce a salta, překážková dráha, šplh na tyči a laně nebo švihadlo. Jsem rád, že se v oddíle objevuje i gymnastika nebo atletika, myslím si, že bychom měli vyzkoušet co nejvíc věcí. Neočekáváme špičkové výkony, ale kluk v šestnácti by měl umět vyšplhat nebo se přitáhnout na hrazdě, neměl by se bát přeskočit a tak všelijak podobně, jak říkával Rychlonožka. A dát si občas do těla, kde jinde než ve skautském oddíle, my nejsme žádní salonní skauti teoretici. Kola, voda, lyže, běh a neflákat to, hezky se do toho opřít. Nebýt líný, zajít na nepovinné tělocvičny, neválet se pořád doma u kompu .
Vlčata naopak tělocvičnou začínala. Zkusili jsme florbal, vybíjenou a fotbal, naobědvali se a vyrazili do aquaparku Šutka. Aquapark mě příjemně překvapil, málo lidí (obsazenost asi 60 procent kapacity), dobré tobogány a klouzačka, bublinková koupel s teplou vodou. Vhod přišla i společná šatna, nemuseli jsme řešit čipování jednotlivých skříněk. Strávili jsme tu dvě hodinky a vrátili se do tělocvičny, kde jsme si vyzvedli své věci a výpravu zakončili pokřiky.
Na závěr ještě výsledky velkého oddílu:
Biatlon: na prvních třech místech se umístili Králík (čas 34.30), Biggles (čas 35.09) Piškot (čas 44.12)
Tělocvična: soutěžilo se ve třech skupinách disciplín ? obratnost/rychlost (opičí dráha, švihadlo, 4×10), vytrvalost (leh/sed, přeskoky, beep/m) a síla (šplh lano, šplh tyč, kliky, shyby). První tři nejlepší: Biggles, Králík, Tintin.
Hlavní rozhodčí Radek, jemuž také patří dík za přípravu akce.

Napsat komentář