513 Hra po Praze

Na letošní hru po městě jsme se vrátili do Prahy. Velký oddíl hraje po družinách, cíl hry – nasbírat během dne co nejvíce bodů za splnění úkolů ze seznamu, který družiny dostaly.  Kromě toho ve třech obálkách mají družiny úkoly, které je možné splnit je ve vymezeném čase pod dohledem kontrolní osoby.

 

První  z těchto úkolů zněl:  za pomoci ostatních družin a kolemjdoucích vytvořte živý řetěz kolem pomníku mistra Jana Husa stojícího na Staroměstském náměstí, rozmezí pro plnění 12:00 až 12:10.  Ke splnění úkolu se dostavili Lišáci a Káňata, zkoušeli přemluvit pár lidí, ale protože pršelo, nikdo z kolemjdoucích pomoci nechtěl. Tím pádem úkol nesplnili. Druhý úkol:  u vchodu na Petřínskou rozhlednu družina zakřičí svůj  družinový pokřik, rozmezí pro plnění 14:00 až 14:10. Tento úkol splnila pouze Káňata, avšak výstup na kopec jim zabral příliš mnoho  času, který jim pak chyběl pro plnění dalších úkolů. Třetí úkol: alespoň tři lidé z družiny vlezou do vody po kolena na špičce Střeleckého ostrova (směr Karlův most)¸ rozmezí pro plnění 16:00 až 16:10. Tento úkol splnily všechny družiny a všichni stateční, kteří do Vltavy vlezli, dostali speciální sladkou odměnu. Nejhůře dopadli Surikata s Martinem, kteří šli dál od břehu a zajeli do vody lehce nad kolena.

Ostatní úkoly plnily družiny podle svého výběru v libovolném pořadí.  Úkoly byly rozděleny do několika kategorií. Jednou z nich byly úkoly týkající se skautingu: navštívit pamětní desku A. B. Svojsíka na Sladkovského náměstí,  zapálit svíčku vyndanou z KPZ na hrobě A. B. Svojsíka na Vyšehradě, požádat o jeden cukr v kavárně ve Skautském institutu na Staroměstském náměstí  a podobně. V další  kategorii šlo o získání různých předmětů –   třeba brčka z McDonaldu a KFC, složenky typu A nebo  pátečního  výtisku  deníku Metro. Třetí kategorii úkolů můžeme nazvat třeba doprava: během 30 minut projeďte metrem všechny tři přestupní stanice, vystoupejte alespoň 150 schodů, abyste si zlepšili svou fyzickou kondici, svezte se výtahem páternoster, navštivte pět ulic začínajících na písmeno N, projděte tunelem pod Vítkovem, svezte se vlakem z Hlavního nádraží na Smíchovské nádraží pomoci Opencard nebo Lítačky a tak dále.  Ještě ukázka několika úkolů z poslední kategorie:  najděte sochu Bruncvíka na Karlově mostě či v jeho blízkém okolí, navštivte dvě jezdecké sochy sv. Václava, přejděte v „hadu“  Karlův most kromě prvního a posledního  se zavázanýma očima, pošlete po Vltavě loďku z kůry stromu se zapálenou svíčkou z KPZ, hoďte korunu z KPZ do tunelu Botiče vlévajícího se do Vltavy a něco si přejte. Hra končila v 16:45 u fontány Faun a Vltava u metra Vltavská.  Hru vyhráli Netopýři, druzí byli Lišáci, třetí Káňata.

 

Program pro vlčata připravoval tentokrát Piškot. Z místa srazu na Vltavské jdeme přes Holešovice do Stromovky. Blízko Planetária hrajeme na louce tanky a král, šašek a poddaní, pak pokračujeme k rybníkům. Přeplavujeme se na voru, který tu nedávno instalovali, na ostrov na jednom z nich. Obědváme, hrajeme  Angličany a Skoty. Pak pokračujeme pěšky kolem staré bubenečské čističky na Podbabu, odkud stoupáme ke zřícenině Baba. Díváme se na Prahu, která leží hluboko pod námi. Na loučce u zříceniny  nás čekají hry boj o poklad – sbírání papírků přisátím pomocí brčka a evoluce. Přesouváme se na náměstíčko u kostela sv. Matěje, kde Piškot připravil malou týmovou úkolovku. Autobusem pak sjíždíme na Hradčanskou a odtud tramvají na Vltavskou.