519 Dvoudenní výprava velkého oddílu a vlčat

Na tábořiště střediska Stovka blízko Dubu u Vlašimi se vracíme na výpravu po mnoha – odhadem dvaceti  letech.  Louka leží na břehu  řeky Blanice asi pět kilometrů od zastávky Znosim. V sobotu ráno vyráží  velký oddíl nalehko na Blaník, po cestě hráli hry a vystoupili na blanickou rozhlednu.  Program vlčat má na starosti Ondra, zůstávají na louce a v jejím těsném  okolí,  kromě her využívají teplý den  ke koupání.  V šest večer se velký oddíl vrací,  vaříme po družinách večeři.  Je horko, zatahuje se a je jasné,  že něco přijde. Posíláme kluky zabezpečit si v Tarpech spacáky a věci, i když  pořád  není jasné, jestli to bude jen malá přeháňka nebo pořádná bouřka. Nakonec se jako správná ukázala možnost číslo dva.  Ještě že je na tábořišti krytá jídelna s kuchyní, přišla vhod. Bouřka trvá přes dvě hodiny, ochladilo se,  tábořiště je částečně pod vodu, která naštěstí rychle odtéká do řeky, pomáháme jí kopáním kanálků. Odnesl to jen jeden spacák , který sušíme nad kamny, která jsou v kuchyni.  Šákul v jídelně chvíli hraje vlčatům na kytaru a  zpívá s nimi, řešíme pár organizačních věcí, stmívá se, jdeme spát.

Ráno je modro a teplota jde rychle nahoru.  Rozcvičku spojily družiny s koupáním v Blanici. Snídáme, balíme. Náhle se objevil na tábořišti neznámý muž v širáku, saku a s kufrem. Stojíme okolo něj a  čekáme, co bude.  Muž se vyptává, zda víme, kdo je. Říká o sobě, že je profesor, voják americké armády, dobrodruh, vědec, vynálezce, cestovatel, skaut. Ukazuje nám tajemnou tekutinu, po jejímž vypití se staneme geniálními tak jako on.  Po chvíli dohadů nám prozrazuje svou identitu. Příchozím je   slavný Indiana Jones. Proč se však ocitl zde mezi námi v tomto zapomenutém údolí kdesi v Čechách? Co zde hledá, po čem zde pátrá tento objevitel Chrámu zkázy či Křišťálové lebky ? Po důkladném průzkumu okolí, který jsme provedli – odposlechy mohou být všude, tedy i tady – nám Indiana Jones smysl své české mise prozradil. Pátrá po tajemství hory Blaník, jejíž obyvatelé – blaničtí rytíři jsou nesmrtelní. Kde je příčina,  že žijí stále? Dokázali snad vyrobit nějaký lektvar nesmrtelnosti?

Speciální přístroj, který Indiana Jones vyvinul, mu umožňuje pohlížet do budoucnosti. Je to jen malá, nepatrná fialová krabička.  Indi si ji dává před oči, natáčí ji směrem k slunci a pomalu otáčí kličkou. Stojíme kolem něho a on nám popisuje, co vidí. Vidí jakousi vesnici Bořice a blízko ní tábor s indiánskými stany týpí. Ocitne se tam snad společně s námi?