547 Hra po městě

Na hru po městě jsme se tentokrát vypravili do Pardubic, kde spíme  na krásné moderní skautské základně Vinice. Králík jel napřed převzít klíče od základny a připravit sobotní hru pro velký oddíl, teď nás čeká na nádraží. Nástup a foto před nádražní budovou a jdeme směr základna. Asi po 45 minutách jsme na místě. Základna je poměrně blízko centra na břehu Chrudimky na kraji velkého parku.

Večer vlčata hrají hry, velký oddíl trénuje pod vedením Ondry první pomoc. Nána, Jéža a Tintin slouží jako figuranti, Ondra je namaskoval tak, že Nána má popálenou ruku, Tintina pokousal pes a Jéža si vrazil ohromný střep do dlaně. Zvlášť  Jéžovo zranění vypadá velmi věrohodně. Čteme Sedmičku, jdeme spát. Králík a Karatista ještě vyrážejí rozlepit po Pardubicích QR kódy na zítřejší hru.

V osm vstáváme, jako vždy rozcvička po družinách venku v trenýrkách, v devět startuje hra velkého oddílu, řídí ji Králík. Týmy  vyhledávají QR kódy a přes telefony odečítají, co na daném místě mohou koupit nebo prodat.  Své obchody zapisují do tabulek a zároveň zjišťují určité informace o Pardubicích. Hra běží do 17 hodin, pak se týmy scházejí na základně. Sčítají své výsledky, po chvíli Králík  svolává týmy do společenské místnosti, kluci se rozsazují na židle a Králík náhle bez jakéhokoliv komentáře začíná pískat morseovku. Zdatnější okamžitě chytají a jejich týmy vybíhají opět do terénu. Běží na označené místo, kde dostanou za svůj denní výkon krhútské dolary. Ty pak použijí při dražbě odměn.

Vlčata jdou po stopách  hlavního hrdiny Sedmičky Pajdy. Hru připravil Ondra. Za různé soutěže získávají týmy herní peníze. Objevili jsme dokonce  nynější klubovnu Sedmičky a fotografujeme se u ní.

Vlčata se vracejí na základnu kolem půl čtvrté odpoledne, dávají pár her uvnitř (venku je totiž docela zima) a poté opět vyrážejí, tentokrát přímo do historického centra Pardubic, kde na Pernštejnském náměstí stojí dům u Jonáše, kde Pajda bydlel. Pak nakupují v Bille suroviny k uvaření večeře. Kluci se rozhodli pro palačinky, každý tým si k nim může nakoupit přílohy podle vlastního uvážení, kupují tedy kromě mouky, vajíček a mléka šlehačky, nutely a maliny. Na základně jsou dvě kuchyňky, vlčata se rozdělují, v jedné kuchyňce na smažení palačinek dohlíží Nána, ve druhé Tintin. Po večeři si vlčata za získané herní peníze nakupují materiál na výrobu figurek Pajdy, figurky pak s Ondrou testují například sprchováním.

Velký oddíl také vyráží na nákupy, vařit bude po družinách. Lišáci překvapili předkrmem  pizzou. Po večeři velký oddíl draží odměny. Na závěr večera se všichni scházíme a jako včera před spaním čteme Sedmičku. Králík s Karatistou jdou ještě do města sebrat QR kódy ze hry.

V neděli vstáváme v 8:30. Rozcvička, balíme, snídáme, uklízíme, po desáté vyrážíme směr zámecký park a okolí. Tady hrajeme asi třičtvrtěhodinovou bodovanou hru jednotlivců. Cílem je sestavit text z písmen poschovávaných v terénu, která hlídají dospělí, roveři a vlčata. Textem je začátek skautské večerky, kterou zpívala i Sedmička vždy na zakončení dne na výpravách a na táboře.

Umístění v sobotní hře po městě:

Velký oddíl: 1. místo Matějův tým, 2. místo Nikův tým, 3. místo Tranďákův tým, 4. místo Krabův tým a 5. místo Mogadišův tým

Vlčata: 1. místo Králíci (Tuleň, Čolek, Indián), 2. místo Minecraft včely (Štěně, Netopýr, Štír, Tonda), 3. místo Nosorožci (Lev, Užovka, Ben, Kamil)