588 Výprava pro mladší členy velkého oddílu a vlčata + pro starší členy stavba střechy na klubovně vlčat

Střecha na klubovně vlčat po skoro třiceti letech dosloužila a je potřeba s ní něco udělat. Letos jsme se do toho tedy pustili. O víkendu po vodě proběhla první etapa – bourání staré střechy – nejdřív vysekat křoví kolem klubovny, abychom získali manipulační prostor, vysekané větve naložit Máčkovi na auto k odvozu do sběrného dvora, pak sundat krytinu a začít rozebírat prkna pod ní.  Odhřebíkovat prkna (spálíme je na táboře v kuchyni), zesílit krov, narovnat přední štít (byl nakloněný od začátku), naložit starou krytinu k odvozu od sběrného dvora. Dvacet lidí mělo dva dny co dělat, v sobotu od 9 do 17 hodin, v neděli od 9 do 15 hodin.

Teď je druhý víkend, mladší členové velkého oddílu společně s vlčaty jedou na výpravu do Meziříčí, starší členové velkého oddílu, roveři a dospělí pokračují v práci na střeše.

Program do Meziříčí připravil Krab, jsou to týmové hry s kosmonautickou tematikou. Odpoledne pečeme na ohni kuřata v alobalu. Večer sedíme u ohně, Honzina a Svišť hrají na kytary, zpíváme.

Na klubovně kluci tahají na střechu OSB desky a připevňují je na krov. Přes týden byla klubovna bez střechy, spolehli jsme se na původní střechu buňky a maringotky. Zrovna dost pršelo, buňka v některých místech protekla, takže práce navíc. Přes OSB desky kluci ještě museli natáhnout plachty, další pracovní víkend bude až za tři týdny.