590 Podzimní oddílová voda

Start nového oddílového roku 590 – tou výpravou! Vyrážíme netradičně ještě před začátkem školního roku, je to kvůli termínu Srazu oddílů, aby nevyšly výpravy na dva víkendy po sobě, takže ve čtvrtek před odjezdem je v klubovně večer fasování vest. Vyhlídka na nádherné počasí nás naplňuje radostí, ovšem v Sušici je tím pádem nečekaně mnoho lidí na tábořišti. Naštěstí se ráno nemají k brzkému vyplutí, naše rozcvička v osm hodin pouze v trenýrkách budí něco mezi zaslouženou pozorností a zděšením. Je modro, teplo, voda teče, nic nám neschází.

První zastávka pod Rábím s oblíbenými sjezdy jezu ve více lodích najednou. Po svačině jedeme dál. Tintin s rovery zajišťují expresní prohozy skrz šlajsny, máme z nich pěkná videa a zážitky z pořádné rány při dopadu. V poledne pod Práchní hodinový relax na sluníčku a koupáním na jezu. Míjíme aquapark v Horažďovicích, který dobře známe z celodeňáku na táboře.

Večer v Katovicích jdeme pro dřevo až skoro na Kněží horu, to je asi jediná nevýhoda tohoto tábořiště. I když jdeme tak daleko, dřevo nic moc, samé bezy, trnky, olše. V neděli nás čeká posledních pět kilometrů, slalomový kanál a závěrečný volej do Strakonic k Pětikolskému jezu. Umýt a  vytahat lodě, vyskládat pádla, převléknout se do suchého a přes celé město na nádraží.

Tintin musí počkat s loděmi, z půjčovny nejsou schopni přijet v čase, který potřebujeme. Pojede pak do Prahy autobusem, ale možná bude v Praze dřív než my, vlakem je to přes Plzeň pěkná štreka.