591 Sraz oddílů

12. ročník Srazu oddílů je v režii Stopy Klánovice – téma Škola čar a kouzel v Měsíčním údolí. Zvací dopis ze Školy čar a kouzel nám přišel už na tábor.

V pátek šlapeme z Vlašimi už potmě. V bráně do Měsíčního údolí stojí trůn. Jsme už netrpělivě očekáváni, přijíždíme jako jediný oddíl posledním možným vlakem, ostatní už jsou na místě. Přistupujeme jeden po druhém, usazujeme se na trůn, je nám nasazen moudrý a mluvící klobouk, ten nás rozděluje do jednotlivých kolejí. Názvy zde vyjmenuji, stojí za to: Tichoslech, Býkodrav, Dračepuch, Stromovír, Hlavokřach, Zaměstín, Kvikoprav, Větrosplav, Obramrk, Mlhostih. Večer je ještě krátká porada vedoucích a roverů všech zúčastněných oddílů, je potřeba si rozdělit stanoviště na zítřek. 

Sobotní program se jako obvykle na srazech skládá z týmových soutěží, novinkou je turnaj kouzelnických spolků při sobotním slavnostním ohni. Do turnaje se mohou přihlásit kouzelníci a čarodějky starší 13 let, kvůli psychické a fyzické náročnosti úkolů. Ohnivý pohár následně vybere z každého spolku pouze jednoho nejvhodnějšího uchazeče. Turnaj vyhrál a pohár plný lentilek obdržel Damián. Roveři chtěli v okamžiku, kdy Damián zvedl pohár nad hlavu, spustit oblíbenou scénku „Udělej kozu!“, ale malé světlušky nepochopily, zloděje chytily a ještě rozsypaly všechny lentilky.

Počasí stejně jako na vodě výborné, ani nebyla zima v noci jako na srazu Asterixe  a Obelixe, který tu byl před několika lety.

V neděli probíhá souboj o viteály, závěrečný nástup a spěcháme na vlak. Musíme jet dříve, než jsme původně plánovali, dráhy zamítly naši skupinovou přepravu pozdějším vlakem, že prý není kapacita.  Na závěrečném nástupu zajímavý rituál podávání ruky každý každému.

Za přípravu povedeného srazu děkujeme Stopě Klánovice. Příští ročník si připraví oddíl Poutníci.