594 Války o Kvrdlo

Na letošní Války o Kvrdlo jsme vyrazili do Malčic. Nejsou to ale Malčice u našeho tábora, ale jiné – Malčice u Kaplice. Přímým rychlíkem z Prahy jsme v Kaplici za dvě a čtvrt hodiny, pak si ovšem musíme potmě odšlapat z Kaplice pár kilometrů na základnu ke srubu, v němž budeme spát. Vlčata jdou nejkratší cestou, velký oddíl mírnou oklikou s plněním prvních úkolů do letošního souboje o Kvrdlo. Někteří roveři jeli napřed autem, vezou materiál, který budeme potřebovat na jednotlivé disciplíny.

Vlčata šla spát hned, jak dorazila na místo, velký oddíl ještě v noci plní další soutěžní disciplíny. Disciplín je mnoho, jejich rozpis visí ve srubu a kluci mohou hádat, co se pod jejich neotřelými  názvy skrývá: dotace, čest poraženým, melodie lesa, skautův sen, čítanka, tlač a táhni, světluška, papírobraní, mrakodrap, papírový chodník, dialiga/gamemasters, kolík, Svišťovo tajemství, pozor Lego city hoří, ježek v kleci, prkýnko, duo Rozmarýn, pantomimová štafeta, lanové centrum, mercedes, defenestrace, touch id atd. atd..

Některé úkoly plnily družiny už v týdnu před výpravou na schůzkách i mimo ně: vymyslet oslavnou ódu na krhútský lid, zjistit z Krhútské kroniky historii Krhútů, předvést stojku na rukou i na hlavě, uběhnout v družině deset kilometrů, udělat v družině tisíc kliků, tisíc dřepů, tisíc sedů-lehů, tisíc jacíků, nakreslit své družinové zvíře, vyrobit nějakou šílenou věc a dovézt ji na výpravu.

Soutěže ve Válkách o Kvrdlo vlčat se točily většinou kolem aut – stavba auta, 30 minut Le Mans, morseovka, azimuty, The STIG, výměna svíček na skutečném bloku motoru, který roveři přivezli z Prahy, stavba garáže, poznávačka aut. Za pořadí získávají šestky díly autodráhy, kterou si postupně každá ze šestek buduje na prkenné podlaze kryté venkovní jídelny sousedící se srubem.

Barevný podzim, modrá obloha, ale v noci už je pěkná zima.

V neděli velký oddíl vyráží už kolem osmé na výsadek po družinách –  cestu do Českého Krumlova, kde je čekají poslední úkoly přímo ve městě. Celé klání vyvrcholilo v centru Českého Krumlova známou soutěží “Vyměň sirku za co nejlepší věc”. Vlčata pomáhají s úklidem srubu, vyrážejí pak nejkratší cestou též do Krumlova. Tkanička s Lachtanem a některými rovery pak douklidí a zamknou srub.

Krásná cesta do Krumlova, opět modro, slunce, na obzoru Kleť, pasoucí se krávy na loukách, skoro jako bychom byli v Alpách.

Výsledky letošních Válek o Kvrdlo – mezi legendy se letos zapsali Netopýři a kromě věčné slávy získali i čerstvě upečené trdelníky. (1. Netopýři 189 bodů, 2. Lišáci 185 bodů a 3. Káňata 172 bodů). U vlčat po mnoha letech nadvlády Modré šestky zvítězila Zelená šestka.

Domů jedeme kvůli výluce na trati nejprve z Krumlova do Budějovic autobusem, v Budějovicích závěrečný rychlý přesun v tlačenicí lidí od autobusu na nádraží, všechno ale klaplo, sedíme ve vlaku a čekáme, až se rozjede k Praze.

Díky všem roverům a dospělým za skvělou přípravu akce.