593 Putovní výprava velkého oddílu a samostatná výprava vlčat

Minulý rok jsme vyměnili putovní výpravu za brigádku v Meziříčí, proto se na ni všichni o to více těší. Velký oddíl podnikne krátký puťák v Máchově kraji, výchozí bod Blíževedly (hezký název obce), konečný bod Staré Splavy, skautsko trampská klasika, borovice, skály, potoky.. Vlčata zamířila do Meziříčí, kde je čeká program nabitý hrami.

Sobota nás obdařila příznivým počasím, ráno jsme si užili lesní mlhy, kterou prosvítaly sluneční paprsky a odpoledne pak bylo regulérní teplo. Velký oddíl šlapal po lesních pěšinách nahoru a dolů ještě hodinu po setmění a nocležiště nalezl v náručí Braniborské jeskyně. Ušli kolem třiceti kilometrů. V Meziříčí hrála vlčata celodenní týmovou hru podle povídky Jaroslava Foglara Boj o modřínový srub. Povídka popisuje, jak se dva oddíly utkaly o možnost strávit týden ve srubu uprostřed lesů, který omylem lesní správa pronajala na stejný termín dvakrát. Souboj nakonec dopadne zcela neočekávaně, ukáže se totiž, že s dobrou vůlí se dají vyřešit i věci zdánlivě neřešitelné.

Názvy týmů, čili oddílů, v nichž soutěžila vlčata a jejich pořadí: Šelmy 36 bodů, Tuláci 31 bodů, Severní kříž 20 bodů. Sobotní večer zakončila vlčata kotlem vynikající společné číny.

Skauti se po deštivé noci probudili pod skalním převisem poněkud navlhlí. Naštěstí to bylo do cílové zastávky Staré Splavy už jen pár kilometrů lesem. Vlčata neděli zahájila pohybovými hrami, před odchodem na vlak ještě vyhlásila vítězný tým velké včerejší soutěže a všichni byli poděleni odměnami.