596 Zimní oddílový sněm

Sněhu je letos na sněmu jako snad ještě nikdy. I v Praze vydatně sněží. Na louku jsme dorazili za úplné tmy, část roverů ale jela napřed autem, proto na vlčata už čekal vyhřátý srub a na mladší skauty připravené týpí. Starší a odvážnější dobrodruhové si staví Tarpy, nejdřív lopatou odházet sníh (odhaduji 15 – 20 cm) a pak už to sviští. Teplota něco málo pod nulou, čili ideál – žádný velký a nepříjemný mráz ani sněhová břečka s vodou. Dostavět a rychle do teplého spacáku.

„Není to ten nejsilnější, kdo přežije, ani ten nejinteligentnější, ale ten, kdo se dokáže nejlépe přizpůsobit.“ řekl kdysi Charles Darwin a jistě si nemyslel, že naši skauti přetvoří jeho evoluční teorii v hlavní sněmovou hru. Úkolem, tentokrát smíšených týmů vlčat a skautů, je vyvinout se z prvoka na savce. Konkurence je vysoká, boj tvrdý, přežijí jen nejsilnější organismy.

V poledne vaříme pro všechny v kotli horkou polévku, v mrazu přijde vhod, večer opět společný buřtguláš, i ten příjemně zahřál, kromě toho je v jurtě pořád k dispozici horký čaj.

Množství sněhu ideálních vlastností láká k budování. Týmy v rámci hry staví své týmové sněhuláky, roveři obrovský patrový sněhový hrad výšky na dvě dospělé postavy. Tak ohromnou sněhovou stavbu jsem na vlastní oči snad ještě neviděl.

Večer proběhl Zimní oddílový sněm, na kterém jsme zhodnotili první třetinu oddílového roku a řekli si, jaké akce nás čekají od ledna.

Pochvaly za stoprocentní docházku na výpravy patří Kikimu (nepřetržitě již pět let a tři měsíce), Damiánovi (nepřetržitě již čtyři roky a tři měsíce), Rysovi a Fénixovi (nepřetržitě rok a šest měsíců), dále Mungovi, Netopýrovi, Šerifovi, Igorovi, z roverů Martinovi a Tukanovi, z vlčat Havranovi, Myrovi, Viktorovi a Divočákovi.

Pořadí v bodování družin – Netopýři 26 bodů, Lišáci 24 bodů, Káňata 15 bodů

Pořadí v bodování šestek – Zelená šestka 18 bodů, Modrá šestka 15 bodů

Ráno rychle balíme, bojíme se oteplení, deště a tání. Naštěstí prší jen chvilku ráno, naše obavy z potopy tajícího sněhu se nenaplnily. Pár her a šlapeme na vlak.

Díky všem roverům a dospělým, vše klapalo, jak mělo.