597 Krhútské hory

19.  – 21. ledna 2024
Jizerské hory

Sraz: 19. ledna 2024 v 19:15 hodin před klubovnou vlčat (hřiště školy Schulhoffova)
Návrat: 21. ledna 2024 v 17:30 hodin před klubovnu vlčat

S sebou: obvyklé vybavení na zimní dvoudenní výpravu a dále podle toho, v jakém družstvu budete (lyže, snowboard, běžky, nezapomeňte na sjezdovku helmu), dostatek rezervních ponožek, rezervní rukavice, malý batůžek na svačinu a pití na sobotu. Vaření: společně vaříme sobotní večeři, každý sám si zajistí studenou večeři na pátek, snídani na sobotu a na neděli, studený oběd na sobotu a studený oběd na neděli do autobusu. Nádobí je v chatě dost, ešusy, lžíce ani hrnky tudíž nepotřebujete.

Ubytování: spíme ve skautské chatě (https://desna.prosek.org/), mladší na postelích, potřebují pouze spacák, třináctiletí a starší případně na zemi, vezmou si navíc karimatky, všichni potřebují do chaty přezůvky. Chata je vytápěna ústředním topením.

Sjezdaři si vezmou peníze na permanentku:

SOBOTA: pojedeme na Paseky, zde se rozdělíme podle schopností na družstva. Celodenní permanentka děti do 14 let 510 Kč, celodenní permanentka dospělí 730 Kč.

NEDĚLE RÁNO: půjdeme na Černou Říčku, polodenní permanentka děti do ročníku 2008 300 Kč, dospělí 360 Kč.

Sjezdaři musí mít bundu nebo kalhoty s kapsou na zip, kam si dají bezkontaktní permanentku na vlek. Určitě ke sjezdovým lyžím hůlky, v minulosti měli kluci s ježděním bez hůlek potíže. Doporučujeme také lyžařské brýle. 

Peníze všichni (kromě peněz na permanentku): 700 Kč (ubytování, autobus, sobotní večeře)

Jedeme objednaným autobusem. V sobotu se rozdělíme podle zájmu do následujících skupin: sjezdaři, běžkaři. Autobus nás doveze až k chatě, takže není problém s dopravou lyží a snowboardů. Sjezdaři půjdou v sobotu na sjezdovky do Ski areálu Paseky, v neděli na Černou Říčku. Běžkaři vyrazí na běžecké trasy na hřeben Jizerských hor. V neděli dopoledne budeme lyžovat do 13 hodin a pak vyrazíme autobusem k domovu. Autobus budeme mít k dispozici celý víkend, na sjezdovce i na běžkách se rozdělíme do více skupin podle schopností a věku.

Hory jsou určeny pro velký oddíl, z vlčat pouze pro ta vlčata, která už s námi byla na táboře. Z minulých let máme zkušenost, že je velký rozdíl mezi lyžováním s rodiči a lyžováním se skupinou vrstevníků, které vyžaduje podstatně větší míru samostatnosti. Nadhodnocení schopností některých kluků rodiči nás na sjezdovce dostalo v minulých letech několikrát do velmi obtížně řešitelných situací (neustálé padání z vleku, strach sjet sjezdovku…).

Kdo chce jet na sjezdovku, musí umět samostatně jezdit na vleku (poma, kotva) a musí být stoprocentně samostatný při obouvání přezkáčů a lyží, musí být schopen sjet samostatně sjezdovku běžné obtížnosti.

Běžkaři musí zvládat bezpečně základní pohyb na lyžích, není možné, aby všichni ostatní v týmu čekali na jednoho výrazně pomalejšího.