597 Krhútské hory

Hory po několika letech konečně se sněhem, ne jako loni, kdy jsme byli nuceni podniknout vycházku ve stylu Jizerské hory se probouzejí do jara a sníh jsme viděli jen ve zbytcích. Letos ideální sněhové podmínky, ideální počasí. Většina lidí jde na sjezdovku, na běžky jen malá skupinka – Tintin, Tranďák, Svišť.

Protože ideální počasí a ideální sníh neočekáváme na tento víkend jen my, narážíme v Černé Říčce na nečekaný problém – není kde zaparkovat autobus. Plac, kde vždycky stával, je beznadějně zaplněné auty. Nakonec autobus zůstává na parkovišti u sjezdovky s tím, že ráno, až tu bude personál vleku, se pokusíme domluvit, jak v sobotu přes noc a v neděli dopoledne.

V sobotu 8:45 startujeme na Paseky, běžkaři mají výsadek po cestě v Polubném. Jak již uvedeno výše, sníh i počasí stoprocentní, není třeba den na sjezdovce dále komentovat. Večer se scházíme v chatě, následuje večeře a promítání – Pokémoni, téma letošní etapovky. Tintin, Tranďák a Ajax vyrážejí na bivak. Má být docela mráz, platí dokonce výstraha pro nízké teploty.

V neděli jdeme na sjezdovku na Černé Říčce. Autobus musí opustit své místo a sjet dolů do Desné, kde se snad nějaký volný plácek najde. Takže ráno vyzvedáváme na parkovišti lyže – ponechali jsme je přes noc v autobuse (proč je zbytečně nosit do chaty a zpátky), autobus pak odjíždí. Lyžujeme do 13 hodin, kdy končí dopolední permanentka, pak jdeme dobalit a převléct se na cestu do Prahy. Naložení autobusu musí klapnout na minuty, není totiž jiná možnost, než aby autobus najel z Desné, na chvíli zablokoval silnici, my do něj rychle naskákali a naložili věci. Povedlo se. Vzhůru do Prahy.