551 Tajemství traperovy pánve

5. –  7. června 2020
Krhútské teritorium Meziříčí u Tábora

Sraz: 5. června 2020 v 18:45 hodin před klubovnou vlčat (hřiště školy Schulhoffova)
Návrat: 7. června 2020 ve 14:27 hodin na Hlavní nádraží

Letošní ročník Tajemství traperovy pánve je třicátý druhý. V pátek večer jedeme objednaným autobusem od klubovny vlčat na Jižním Městě, v neděli se vracíme vlakem.

S sebou: Tajemství traperovy pánve je soutěž dvoučlenných nebo tříčlenných týmů. Úkolem týmu je uvařit na vlastnoručně postaveném ohništi jídlo podle vlastního výběru. Porota hodnotí kvalitu provedení. Soutěží se v kategoriích podle věku. Potřebujete nádobí na vaření na ohni (kotlík, ešus nebo starý hrnec – pozor na plastová ucha), suroviny na uvaření vašeho jídla, sirky na rozdělání ohně. Kromě výše uvedeného samozřejmě obvyklé vybavení na dvoudenní výpravu. Letos nebudeme věci na vaření odvážet v neděli autem, co si v sobotu autobusem přivezete, musíte si v neděli odvézt vlakem.

Spíme pod TARPY, nezapomeňte igelit pod sebe, kolíky (stačí hřebíky aspoň 150 mm) a dva provazy (cca dvoumetrové) na vypnutí TARPU. POZOR – vzhledem k trvajícím opatřením  NEBUDETE  SPÁT V TARPECH PO DVOU, každý si bere svůj Tarp. Vlčata dostanou plachtu Tarp včetně kolíků a provazů na místě, vezmou si tedy pouze igelit pod sebe. 

ROUŠKY – jsou povinné na cestu autobusem a vlakem, na tábořišti je mít nemusíte. Ideální bude, když si vezmete jednu roušku na páteční cestu tam a druhou roušku na nedělní cestu zpět.

Další vybavení: karimatka, spacák, věci na spaní (tepláky, tričko, mikina, silné ponožky), dobré boty, aspoň dvoje rezervní ponožky, pláštěnka, baterka. Jídlo: na pátek studenou večeři, v sobotu je na oběd vaše soutěžní jídlo, sobotní večeři si vaří každý sám, doporučujeme buřty nebo něco podobného na opečení na ohni, na neděli každý sám snídani a studený oběd do vlaku. Pitná voda je na místě (studna).

Peníze: 250 Kč