367 Florbalový turnaj


Letos již potřetí pořádal náš oddíl tradiční akci ? Krhnaj. Zájem o tuto akci převýšil naše očekávání, dokonce jsme museli odmítnout některé týmy. Celkem se Krhnaje zúčastnilo 19 mužstvech. V kategorii do 11-ti let 4 mužstva, v kategorii do 15 let 9 mužstev a v ?seniorské? kategorii 6 mužstev. Týmy byly tři plus jedna, což znamená tři plus brankář, takže týmy pravidelně střídaly své hráče.

Tentokrát na nás při zahajování dýchlo trochu té vánoční atmosféry. Megafon nás všechny svolal do tělocvičny známou, ?santaklausovskou? melodií ? Rolničky. A když jsme se podívali ven, padal tam první pražský sníh. K dokonalé iluzi vánoc nám už chyběl jen Santa Klaus osobně, svítivé řetězy a pár dárečků. I když i dárečky byly pro první tři týmy. První tým získal pohár+čokoládu, druhý a třetí čokoládu. Po sdělení všech důležitý informací a poslechu Rolniček jsme mohli konečně celý turnaj zahájit oddílovými pokřiky. První zápas byl mezi Bachaři a Krhúty a skončil pro nás takovým debaklem, že ani číslice napsané na počítadle nestačily na vyjádření rozdílu, kterým jsme prohráli a k tomu jsme se nezmohli ani na jeden bod.

Hrálo se zároveň ve dvou tělocvičnách, v tělocvičně alfa a tělocvičně beta, zároveň byly týmy vedeny pod ?kódy? (například V1, alfa = vlčata první tým v tělocvičně alfa) ? tak, že zvláště pro menší kluky bylo dosti obtížné zjistit, kde hrají a pořád se vyptávali. Jaké máme číslo týmu? Která je tělocvična beta? Atd.

Kategorie vlčata(do 11-ti let) – týmy:
Bušmeni- pod vedení Lišky, Nevim ( to je jméno týmu) – pod vedením Štíta, Resetomail- pod vedením Elektronky a Desítka. V prvním zápase v tělocvičně alfa proti sobě nastoupili Bušmeni s Desítkou. Naše oddílová trička jsou zelená a bohužel i Desítka si vybrala tuto barvu, takže situace byla místy dosti nepřehledná. Nakonec tento zápas vyhrála Desítka a také vyhrála i celou kategorii. Musím přiznat, že jako rádkyně vlčat jsem doufala, že pohár získá jedno z našich mužstev. Také jsme v kategorii se čtyřmi týmy nasadily tři naše, takže jsme měli velké ambice. Nakonec ale zvítězili lepší, takže jim to přejeme, ale doufám, že příště si odneseme pohár my. Další pořadí v kategorii bylo následující: 2. místo Nevim, třetí místo Bušmeni, čtvrté místo Resetomail.

Kategorie skauti (do 15 let) s devíti týmy:
V této kategorii už byly jen dva krhútské týmy, takže naše ambice zde nebyly tak velké. Což se také projevilo, bohužel jeden z našich týmů – tým B skončil na posledním místě. Takto drtivá porážka byla mimo jiné způsobena vysokou ?úmrtností? našich hráčů ? jeden měl zraněnou ruku a jeden nohu, takže nemohli nastoupit. Pohár si odnesl tým oddílu Bílý vlk, na druhém místě se umístily bezpochyby nejkrásnější a nejchytřejší Blondýny, třetí místo obsadil Soví oddíl. Na čtvrtém místě následuje tým Honzových kamarádů Bachaři, páté místo vybojoval A ? tým Krhútů, šesté místo obsadil jeden z týmů oddílu Gingko, sedmý byl oddíl Ostrá sekera, osmý druhý tým Gingka a devátý B ? tým Krhútů (stejně jako Gingko nula bodů a jen o čtyři horší skóre).

Kategorie nejzkušenějších, pracovně ?senioři?:
V této kategorii bylo 6 týmů. Některé týmy si s sebou přivedly dokonce fanynky, takže atmosféra na těchto zápasech připomínala florbalové zápasy na ?nejvyšší úrovni?. Pohár vybojoval tým FBK Hodkovičky, jako druhý se umístil tým KG, třetí skončil tým oddílu Rysové hrající pod jménem Netopýři, čtvrtý byl tým Maxových spolužáků E4B, pátí Krhúti senior a šestý tým obvodní rady Junáka Praha 10 ? Oranje.

Napsat komentář