0 Vánoční schůzka oddílu a vlčat


Letos nás docela přibylo, ale klubovna se nezvětšila. Co tedy s vánoční schůzkou? Neotřelé řešení ? Šéma nabídnul Toulcák. Velká místnost umožnila, aby měl schůzku velký oddíl i vlčata společně. Jediným problémem je doprava na Toulcák, složitá operace, která musí klapnout. Já nakládám některé Hřebíky na zastávce autobusu Řepčická. Cesta není bez problémů, u autobusu se totiž zasekly zadní dveře. Na každé zastávce s nimi řidič bojuje a rozhoduje se, jestli se pojede dál. Na zastávce Jižní Město to definitivně vzdává a jsme venku. Na štěstí za pár minut přijíždí další stopadesátčtyřka. Nastupujeme, potkáváme další Hřebíky a Ondru. V Brechtově přistupuje velká skupina Krhútů, kteří měli sraz s Honzinou u klubovny. Další lidi sbíráme při přestupu na stosedmdesátsedmičku a další čekají na místě. Je nás opravdu mnoho. S programem sebou musíme mrsknout, abychom všechno stihli do sedmi. Přece jenom by bylo dobré, aby zvlášť vlčata dorazila domů včas a musíme počítat aspoň dvacet minut na zpáteční cestu autobusem. Začínáme pokřiky, čtu výsledky bodování za listopad, rozdávám diplomy a vyhlašuju součet bodů od září.

První pětice z dvaceti sedmi bodovaných míst v součtu září až listopad:
1. místo: King-kong 217 bodů
2. místo: Mabe 210 bodů
3. ? 4. místo: Bruno a Křeček 171 bodů
5. místo: Ryba 142 bodů

Stoprocentní docházku na výpravy od září měli Veverka, King-kong a Mabe, z vlčat Máťa, na jedné výpravě chyběli z velkého oddílu Křeček, Walli a Bejk, z nováčků chyběli na jedné výpravě od vstupu do oddílu Orel, Karatista, Šákul a Scoobi, z vlčat chyběli na jedné výpravě Štít, Judy, Meč a Králík. Všichni si zaslouží pochvalu, dobrá docházka je v oddíle základ všeho.

Každý dostává oddílové PF (vyrobil Honza) a skautský kalendářík, účastníci loňského tábora pamětní knihu tábora, kterou připravil Medvěd. Podepisujeme se na pozdrav pro Ferdu do Anglie. Zpíváme pár koled. Náně se podařilo zorganizovat velice slibný zárodek oddílové kapely: Mabe hraje na trubku, Jacob a Viking mají kytary, Nána tahací harmoniku a Honzina kytaru. Některé výsledky jsou k mání na youtube.com/krhuti. Katka vyhodnocuje soutěž deníků. V kategorii vlčat vítězí Máťa, ve velkém oddíle King-kong. Následuje nadílka a na závěr dva další tradiční body programu ? rozdání plánů výprav a přihlášek na tábor. Rychle balíme, loučíme se pokřikem, přejeme oddílu všechno nejlepší do nového roku, hlavně pěkné výpravy a vydařený tábor.

Zájemci o společnou dopravu zpět se hrnou pod mým vedením na zastávku. Nasedáme do autobusu, dost jsme to uvnitř zahustili. Pan řidič mi posunkem naznačuje, abych šel k němu. ?Asi bude mít nějaké výhrady proti nám,? říkám si a přemýšlím, jak ho uchlácholím. Je to ale jinak. Pan řidič se vyptává, co jsme zač, kolik máme s sebou hudebních nástrojů a jaké. A pak přichází to nejlepší ? pan řidič mi začne vykládat o tom, že sám hraje na dudy.

Napsat komentář