592 Kolovka

Letos se vydáváme blíže Prahy, čeká nás sokolovna v Tetíně. Startujeme proto až v sobotu ráno od klubovny ve Výstavní a dojedeme až na místo, autobus máme objednaný jen na neděli. I když trasa je dost dlouhá, víme, že i vlčata ji zvládnou. Cesta s vlčaty jde dobře, přes starý Chodov, Kunratický les a Modřanskou roklí, přes Radotínský most do Radotína a pak po pláních podél Berounky do Srbska. Jen protivítr nám dává zabrat.

Tým skauti řeší dva velké defekty na kolech, proto se oproti vlčatům skauti zdrželi a při poledni jsou teprve na hranicích Prahy. Roveři trhají pod vedením Tintina cyklistické rekordy na Zbraslavi, u Davle, na Brdech a všude možně.

V sokolovně se sjíždíme kolem šesté večer, Máček přiváží z Prahy naše batohy, které jsme mu ráno naložili do auta, pak jede nakupovat do Berouna jídlo k večeři. Budou párky v rohlíku a pro zájemce ještě polévka, kuchyňka v sokolovně je malinkatá, v našem počtu těžko vykouzlit nějaký kulinářský zázrak.

Hrajeme na loučce pod sokolovnou pohybové hry, po večeři už zůstáváme uvnitř, na řadu přichází seznamovací hra Zelená karta. Venku poprchává.

V neděli se probouzíme do zimy a deště. Rozmary nebes se však nenecháme rozhodit a dále se poctivě věnujeme cyklistice. Skauti se vydali do Nižboru do BMX parku, vlčata se podívala do Srbska, roveři vyrazili ku Praze. Po poledni nakládáme v Tetíně autobus. Včerejší kilometráž jsme sečetli takto: vlčata 50, skauti 70 a roveři 102, dnešní: vlčata 13, skauti 40 a roveři přes 50 (dojeli zpět do Prahy).